سنگ زنده

در اقیانوس ها و آکواریوم های آب شور وظیفه تصفیه آب به عهده ی لایوراکها یا سنگهای زنده است . به عبارتی  لایوراکها نقش اساسی در تصفیه آب ایفا می کند. بسیاری از موجودات میکروسکوپی و ماکروسکوپی در صخره های زنده زندگی میکنند که هرکدام نقشی در فرایندهای بیولوژیکی و شیمیایی آب دارند .جدول پایین انواع این موجودات و نقش آنها در پروسه ی تصفیه آب را به اختصار بیان می کند. 

 

سنگ زنده

موجودات دیگری نیز بر روی سطح سنگ های زنده زندگی می کنند که مرجانهای مونتی پورا نام دارند . این مرجانها هنگامی که به آکواریوم وارد می شوند ممکن است به دلیل جدا شدن از محیط زیست اصلی خود ( اقیانوس ها )  و مدت زمان طولانی حمل ، فاقد علائم حیاتی باشند . اما پس از مدتی با قرار گرفتن در محیط آکواریوم ، با نور و شرایط آکواریوم سازگار شده و مجددا شروع به رشد می نمایند و مناظر بسیار بدیع ، زیبا و رنگارنگ را  در آکواریوم بوجود می آورند . رشد و پرورش این مرجانها و پلیپ ها مستلزم وجود مقدار مناسبی از مواد مفیدی همچون استرانسیوم و مولیبدن و نور می باشد . با گذشت مدتی از ساخت آکواریوم و رسیدن مواد مفید و مضر به سطح  ایده آل ( به اصطلاح جا افتادن آکواریوم و آب ) جبلکها و مرجان ها و پلیپ های رنگارنگ زیبایی تشکیل داده که برای هر بیننده ای چشم نواز و آرامش بخش خواهد بود. 

 

سنگ زنده

 

----------> خرید و فروش سنگ زنده <----------

مشتری گرامی جهت اطلاع بیش تر از کالاهای مورد نظر خود و مشاوره در خرید لوازم آکواریوم آب شور و فروش آکواریوم کارکرده  با 09123026020 (نمایندگی تهران و یزد) تماس بگیرید.

مشتری گرامی به دلیل تغییرات لحظه ای اقلام موجودی ، جهت اطلاع بیشتر از کالاهای موردنظر خود با شماره های 09103026020 تماس حاصل فرمایید.