تعادل بین عناصر در آکواریوم آب شور

چگونه در آکواریوم آب شور، بین عناصر مهم تعادل برقرار کنیم :

منیزیم ،کلسیم و کربنات ها سه عنصر اصلی در آکواریوم آبشور به شمار می آیند که بسته به خواص مولکولی شان ، هرکدام در یک سطح خاص به تعادل استاندارد آکواریوم آب شور می رسند .

 این سطح استاندارد جهت تعادل مورد نظر به شرح زیر است :

کلسیم : 400-440
سختی : 8-10
منیزیم : 1100 تا 1300

بروز حالت های زیر باعث عدم ایجاد تعادل خواهد شد که راه حل برطرف کردن این حالت ها به روش های زیر است :

  •  حالت اول : کلسیم بالا ، سختی پائین ، منیزیم پائین

راه حل افزایش منیزیم :20 درصد آب آکواریوم را سیفون کنید و غلظت شوری آکواریوم را معادل یک واحد (اگر بالای 1.024 هست )توسط آب تصفیه شده کاهش دهید . به اندازه سه برابر دوز تعریف شده معادل کل حجم تانک، محلول مکمل در یک ظرف بریزید. 

برای مثال : اگر دوز 5سی سی برای 100 لیتر هست و آکواریوم شما 400 لیتر هست باید 60 سی سی داخل آب تصفیه شده نمک بریزید و خوب هم بزنید بعد خیلی آروم به تانک اضافه کنید آب تصفیه شده به اندازه ای باشد که غلظت شوری را یک واحد کاهش دهد.

  •  حالت دوم : کلسیم پائین ، سختی بالا ، منیزیم پائین

مکمل کلسیم را اضافه کنید تا سطح آن به 420 تا 440 ppm برسد . بعد باید صبر کنید تا به مرور زمان سختی کاهش پیدا کند .
برای مثال : اگر سختی آب 11 می باشد صبر کنید تا 2 واحد کاهش پیدا کند . سپس مکمل منیزیم رو به ازای دو برابر دوز تعریف شده استفاده کنید .

  •  حالت سوم : کلسیم بالا سختی بالا، منیزیم پائین

در این حالت ، افزودن مکمل منیزیم موثر نخواهد بود حتی اگر10 برابر هم استفاده کنید ممکن است به صورت موقتی به سطح استاندارد برسد . اما دوباره سرعت کاهش خواهد یافت که این امر باعث به هم خوردگی تعادل کل سیستم خواهد شد. برای حل این مشکل باید نمک کم استفاده کنید و 20 درصد آب رو تعویض کنید و بعد دو یا سه روز صبر کنید. سپس مکمل منیزیم رو ابتدا روزانه با دوز تعریف شده استفاده کنید و پس از رسیدن به تعادل طبق دستورالعمل استفاده کنید . یا میتونید طبق حالت اول از روش افزودن منیزیم به آب تصفیه شده استفاده کنید .

مشتری گرامی جهت اطلاع بیش تر از کالاهای مورد نظر خود و مشاوره در خرید لوازم آکواریوم آب شور و فروش آکواریوم کارکرده  با 09123026020 (نمایندگی تهران و یزد) تماس بگیرید.

مشتری گرامی به دلیل تغییرات لحظه ای اقلام موجودی ، جهت اطلاع بیشتر از کالاهای موردنظر خود با شماره های 09103026020 تماس حاصل فرمایید.