همه چیز درباره ی شقایق

شقایق ها آبزیان دریایی هستند که بسیاری از آن ها به دنبال شکاف جهت پنهان شدن می گردند و پاهای خود را به سنگ ها ، صخره های مرجانی و... به سختی می چسبانند. و از این سو حرکت دادن آن ها بدون وارد آوردن صدمه به آن ها مشکل می باشد.اگر قصد دارید تا آنها را جا به جا کنید ، می توان با تغییر شرایط آکواریوم مثل تغییر نور ، افزایش و یا کاهش جریان آب این کار را انجام داد. اما همین تغییرات محیط می تواند روی آن ها تاثیر بگذارد زیرا که نسبت به این موضوع حساس می باشند.

اگرچه شقایق ها به خوردن هرچیزی از جمله ماهی ها تمایل دارند، اما به ندرت پیش می آید که ماهی ها در دام شقایق بیافتند. از آنجایی که شقایق ها با دلقک و خرچنگ های هرمیت رابطه ی خوبی دارند و وجود نور در تاریکی می تواند به دور نگه داشتن ماهی از شقایق در تاریکی شب کمک کند.

شقایق و دلقک ماهی

آن ها هر آنچه که با شاخک هایشان در تماس باشد را می بلعند ، پس فقط کافی است تا غذا را به شاخک هایشان نزدیک کنید. شقایق های ضعیف نسبت به شقایق های سالم به علت استرس ، ممکن است غذای بیش تری را در کمتر از یک دقیقه ببلعند. از این سو امکان خورده شدن غذا توسط دیگر ماهیان و یا میگوها بیش تر می شود.جهت کاهش احتمال خورده شدن غذا توسط دیگر آبزیان بهتر است تا آن ها قبلا سیر شوند و تمایلشان نسبت غذای شقایق ها کاهش یابد.لازم است تا به شقایق ها از هفته ای 1 یا 2 بار ، بسته به اندازه ی شقایق، غذا داد. در صورت استفاده از غذاهای فریز شده ، آن ها را قبل از مصرف گرم کنید.

غذا دادن به شقایق

از نشانه های بیماری شقایق ها از دست دادن رنگ ، اشتها ، نشان ندادن واکنش نسبت به محرک ها ، و منقبض شدن شاخک هایشان می باشد. آن ها پس از مرگ به سرعت تجزیه می شوند و باعث بوی بد گرفتن آکواریوم شما می شود. در صورتیکه پوست بدن شقایق به دلیل فیزیکی در حال تجزیه و پارگی نباشد ، گواهی بر نابودی آن است . که در صورت تجزیه ، آمونیاک هایی که از بقایای شقایق باقی می ماند ، می تواند تاثیرات منفی را از خود به جای بگذارد.

مردن شقایق

مشتری گرامی جهت اطلاع بیش تر از کالاهای مورد نظر خود و مشاوره در خرید لوازم آکواریوم آب شور و فروش آکواریوم کارکرده  با 09123026020 (نمایندگی تهران و یزد) تماس بگیرید.

مشتری گرامی به دلیل تغییرات لحظه ای اقلام موجودی ، جهت اطلاع بیشتر از کالاهای موردنظر خود با شماره های 09103026020 تماس حاصل فرمایید.