سیستم فیلتراسیون آکواریوم های آبشور و مرجانی

تصفیه اکواریوم ریف

باکتری ها در آب های شور از بین برنده ی آمونیاک های سمی و نیتریت می باشند بعلاوه سنگ زنده محل مناسبی برای رشد و تکثیر آن ها می باشد. این نوع از فیلتراسیون از نوع فیلتراسیون بیولوژیکی است. دونوع دیگر از فیلتراسیون ها ، فیلتراسیون مکانیکی که زباله ها را جدا سازی می کند و فیلتراسیون شیمیایی که از ترکیبات شیمیایی برای تمیز کردن آب استفاده می کند.

سنگ زنده

سنگ زنده

در اقیانوس ها و آکواریوم های آب شور وظیفه تصفیه آب به عهده ی لایوراکها یا سنگهای زنده است . به عبارتی  لایوراکها نقش اساسی در تصفیه آب ایفا می کند. بسیاری از موجودات میکروسکوپی و ماکروسکوپی در صخره های زنده زندگی میکنند که هرکدام نقشی در فرایندهای بیولوژیکی و شیمیایی آب دارند .جدول پایین انواع این موجودات و نقش آنها در پروسه ی تصفیه آب را به اختصار بیان می کند. 

کیفیت تسترها

برای اطمینان از کیفیت تسترها موارد زیر بسیار مهم است :

1.  بعد از گذشت 3 ماه از تولید تست باید تستها قابل اطمینان و استفاده باشند

توجه داشته باشیدکه در این مورد فقط تاریخ تولید مهم می باشد نه باز شدن در بطری.

تعادل بین عناصر در آکواریوم آب شور

عناصر آکواریوم آب شور

چگونه در آکواریوم آب شور، بین عناصر مهم تعادل برقرار کنیم :

منیزیم ،کلسیم و کربنات ها سه عنصر اصلی در آکواریوم آبشور به شمار می آیند که بسته به خواص مولکولی شان ، هرکدام در یک سطح خاص به تعادل استاندارد آکواریوم آب شور می رسند .

LED آکواریوم آب شور و LED معمولی

ال ای دی آکواریوم آب شور

چرا نمی توان جهت روشنایی آکواریوم آب شور، ال ای دی های (led) معمولی را جایگزین ال ای دی(led) مخصوص آکواریوم نمود؟

به چندین دلیل زیر این کار اصولی و درست نیست :

  •  دلیل اول : مقدار اشعه فرابنفش (UV) 

در نظر داشته باشید که اشعه فرابنفش ( UV ) شامل سه بخش A و B و C می باشد و در آکواریوم آب شور منظور از UV ، بخش A و قسمتی از بخش B می باشد .اشعه فرابنفش بعداز نور آبی که آخرین طیف نوری می باشد ،در فاصله 100 تا 400 نانومتری قرار دارد .

همه چیز درباره ی شقایق

شقایق ها آبزیان دریایی هستند که بسیاری از آن ها به دنبال شکاف جهت پنهان شدن می گردند و پاهای خود را به سنگ ها ، صخره های مرجانی و... به سختی می چسبانند. و از این سو حرکت دادن آن ها بدون وارد آوردن صدمه به آن ها مشکل می باشد.اگر قصد دارید تا آنها را جا به جا کنید ، می توان با تغییر شرایط آکواریوم مثل تغییر نور ، افزایش و یا کاهش جریان آب این کار را انجام داد. اما همین تغییرات محیط می تواند روی آن ها تاثیر بگذارد زیرا که نسبت به این موضوع حساس می باشند.

پلیپ ها

پلیپ

پلیپ ها، موجودات شقایق مانند کوچکی هستند . این موجودات دارای سطوح دایره شکلی هستند که اطراف آنها را شاخکهای ریزی پوشانده است. پلیپ ها گاها رنگارنگ هستند. این موجودات بسیار سخت جان هستند و نگهداری از آنها در آکواریوم های آب شور بسیار ساده است.

شقایق

شقایق

شقایق ها آبزیان زیبایی هستند که در مناطق استوایی یافت می شوند. شاخک های این جانداران سمی است و از آن مواد بی حس کننده ای خارج می شود. بسیاری از شقایق ها رابطه ی خوبی با دلقک ماهی ها و خرچنگ های هرمیت دریایی دارند. شقایق به اکواریوم داران حرفه ای توصیه می شود.

مشتری گرامی جهت اطلاع بیش تر از کالاهای مورد نظر خود و مشاوره در خرید لوازم آکواریوم آب شور و فروش آکواریوم کارکرده  با 09123026020 (نمایندگی تهران و یزد) تماس بگیرید.

مشتری گرامی به دلیل تغییرات لحظه ای اقلام موجودی ، جهت اطلاع بیشتر از کالاهای موردنظر خود با شماره های 09103026020 تماس حاصل فرمایید.